Karolina na detoksie. Oczyszczenie organizmu w 7 dni

Karolina próbowała chyba wszystkich diet odchudzających. Ciągle liczyła kalorie, wciąż się ważyła. Odchudzanie zaczęła już w szkole podstawowej. W liceum schudła 14 kilogramów i to był jej wielki sukces.

Aby jednak utrzymać wagę wciąż poddawała się wyrzeczeniom i nieustannej kontroli nad tym, co jadała. Dziś wspomina, że czas studiów był czasem permanentnej kontroli wagi, a wśród produktów pomocnych w odchudzaniu prym wiodły warzywa i owoce. W pewnym momencie życia przeszła na weganizm, zaczęła medytować, ćwiczyć jogę. Pomimo oczyszczających głodówek i zmiany trybu życia nadal tyła. Unikała zdjęć, nie mogła patrzeć na siebie w lustrze. Dopiero gdy doszła do wagi 83 kg, coś się w niej przełamało. Postanowiła zaakceptować aktualny stan rzeczy i zastanowić się nad jego rozwiązaniem.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788326823381″]

Czas ten zbiegł się z poznaniem Maćka, kucharza gotującego w telewizyjnym programie „Dzień dobry TVN”. To on nauczył ją, jak świadomie wybierać jedzenie, jak używać w diecie zdrowych produktów w taki sposób, by korzystnie wpływały na zdrowie i przemianę materii. Karolina zrozumiała, że dieta zaczyna się w głowie, a nie jest tylko mechanicznym liczeniem kalorii. Uświadomiła sobie też, że jej wcześniejsze zdrowe odżywanie mające na celu redukcję wagi, wcale takie zdrowe nie było, że często po sukcesie spadku masy ciała, nagradzała się słodyczami…
Poznanie Maćka zaowocowało nie tylko zmianą sposobu odżywiania, ale także miłością tych dwojga… A że miłość potrafi czynić cuda, wiadomo już od dawna.
Dziś Karolina dzieli się swoimi doświadczeniami z czytelnikami. W książce znajdziemy historię przemiany Karoliny, jej dziennik żywienia, w którym zapisuje swoje wrażenia z detoksu. Przeczytamy o pułapkach i przeszkodach, które są nieuniknione w drodze po prawdziwe zdrowie oraz o sposobach na ich pokonywanie.

Karolina przekonuje, że zdrowe jedzenie nie musi być niesmaczne. Wręcz przeciwnie – dzięki Maćkowi przekonała się, że zrzucenie 20 kilogramów może odbywać się bez tortur dla podniebienia.

W dzienniku Karoliny znajdziemy też przepisy na smaczne i zdrowe posiłki. Konsultantem tego poradnika jest dietetyczka Hanna Stolińska.

Autor: Maciej Szaciłło, Karolina Szaciłło
ISBN: 97883268-2338-1
Wydawnictwo Agora S.A., 2016 r., 216 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!