Nie masz ochoty na seks? Dieta wpłynie na Twoje libido

seks

Udany, satysfakcjonujący seks to jeden z elementów, które sprawiają w życiu, że czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Jeśli Twoje libido obniżyło się, sprawdź, które produkty podnoszą potencję i włącz je do swojej codziennej diety.

Wybrane produkty spożywcze w naturalny sposób podnoszą poziom libido i korzystnie wpływają na życie seksualne. Weź to pod uwagę, komponując dietę.

Co jeść, by podnieść libido?

Owoc granatu. Wspomaga erekcję, ma dobroczynny wpływ na życie seksualne, zwiększa szansę na zajście w ciążę. Poza tym granat zawiera też cenne polifenole, które zapobiegają chorobom serca i udarowi mózgu, a także wpływają na obniżenie ciśnienia krwi.

Daktyle. Podnoszą płodność u mężczyzn, obfitują w karotenoidy, kwasy fenolowe, flawonoidy i fitosterole, które chronią przed zachodzeniem w organizmie procesów zapalnych.

Dynia i pestki dyni. Krem z dyni nie tylko rozgrzewa, ale też wspomaga potencję, poprawiają sprawność seksualną i pomaga przy schorzeniach gruczołu krokowego. Poza tym obniża poziom cholesterolu we krwi. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie prostaty, wzmacnia odczuwane podniecenie i orgazm, ogólnie przyczynia się do poprawy libido.

fot. stokpic / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!