Dieta south beach turbo

„Dieta south beach turbo” jest kontynuacją bestsellera Arthura Agatstona z 2003 r. pt. „Dieta south beach”. Książka ta uświadomiła wielu ekspertom, że węglowodany są ważniejsze od tłuszczów w diecie, a zatem obaliła mit diety nisko-węglowodanowej.

W swojej kolejnej książce Arthur Agatston (profesor kardiologii) wspólnie z Josephem Signorile (wykładowcą fizjologii ćwiczeń) udoskonalili dietę South Beach o najnowsze wieści ze świata nauki na temat odżywiania i dokładniejsze zalecenia żywieniowe.

Agatson dowodzi, że istnieją zarówno pożyteczne, jak i złośliwe tłuszcze. Dlatego też dieta South Beach nie zakazuje tłuszczów, ale dopuszcza je w pewnej ilości i formie, takiej jak oliwa z oliwek, tłuszcz rybi, oleje roślinne, które dobrze wpływają m.in. na pamięć. Podobnie też w przypadku węglowodanów autor ujawnia, że są i złe, i dobre ich rodzaje. Do nieszkodliwych węglowodanów zaliczamy warzywa, owoce, ryż, chleb pumpernikiel, zaś do potencjalnie szkodliwych należą ryż biały, cukier, słodycze, bułki.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788373015807″]

Autorzy proponują przełomowy 3-fazowy program fitness, dzięki któremu nie tylko schudniemy, ale będziemy zdrowsi. W diecie tej nie liczymy kalorii, ale posługujemy się indeksem glikemicznym. Dieta składa się z trzech faz. Pierwsza trwa 2 tygodnie, jest najkrótsza, ale też najbardziej rygorystyczna. Polecana osobom z dużą nadwagą, z napadami głodu. Podczas drugiej fazy nie chudniemy tak szybko, jak w czasie pierwszej, ale utrata kilogramów jest trwała. Ta faza przeznaczona jest szczególnie dla osób pragnących zrzucić niedużo, kilka kilo. Trzecia faza to idealny sposób na zachowanie szczupłej, zdrowej sylwetki, kiedy osiągnęliśmy już stałą wagę i chcemy ją utrzymać.

Komentarze czytelników:

Andrzej, 35 lat:Polecam! Schudłem 30 kg. Nie było łatwo. Ale było warto.

Kasia: Super książka. Dużo się można nauczyć, szczególnie jak się chce schudnąć od lat tak jak ja i żadne diety nie pomagają. Moja rada dla innych odchudzających się: musicie przebrnąć przez pierwszą fazę, bez niej nie osiągnięcie sukcesu. Trzymam kciuki za wszystkich „grubasków”!

Autor: Arthur Agatston, Joseph Signorile
ISBN: 9788373015807
Wydawnictwo Rebis, wydanie 1, 2009 r., 368 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.