Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm

W tej książce znana autorka, blogerka i trener zdrowia Filippa Salomonsson pisze, jak ograniczyć spożycie cukru w naszej diecie do minimum, i to tylko w trzy tygodnie!

Filippa Salomonsson wie, co pisze i mówi. Jest trenerką holistycznego modelu zdrowia dla kobiet. Mieszka i pracuje w Sztokholmie. Jej blog kulinarno-zdrowotny przyciąga rzesze kobiet. Filippa Salomonsson jest również twórczynią własnej marki soków Raw Clarity Cleanse ze sklepem w Sztokholmie. Prowadzi wykłady na temat zdrowia, udziela porad.

W wywiadach opowiada, że sukces zawdzięcza zarówno stylowi odżywiania, treningom i samoświadomości, jak i utrzymywaniu pozytywnych relacji z ludźmi.
W książce pt. „Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm” proponuje wzięcie udziału w 3-tygodniowym programie oczyszczającym, dzięki któremu uwolnimy się od zachcianek na słodycze.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379931507″]

Nadmierna konsumpcja cukrów przyczynia się do tycia, pogorszenia cery, uzależnienia od cukru, a nawet może doprowadzić do cukrzycy. Jak w takim razie je ograniczyć, a jednocześnie zapewniać naszemu organizmowi energię, którą do tej pory dostarczały cukry? Otóż w detoksie cukrowym należy unikać jedzenia słodkich owoców, jak np. jabłka, gruszki, morele, brzoskwinie, banany, nektaryny, śliwki czy winogrona. Wskazane jest także ograniczenie spożycia czarnej kawy i espresso, a najlepiej zastąpić je herbatą, w szczególności zieloną.

Książka jest pięknie ilustrowana fotografiami potraw, zawiera przepisy oraz informacje na temat różnych rodzajów cukru. Dodatkowo znajdziemy w niej test na wrażliwość na cukier. Sięgając po tę pozycję dowiemy się także, czym jest aspekt spersonalizowanego żywienia i dlaczego ma tak duże znaczenie.

Komentarze czytelników:

Selena: Wydawało mi się, że w przypadku pewnych osób np. takich jak ja które musza codziennie zjeść coś słodkiego, bo inaczej zwariują, taki detoks nie jest możliwy. Ale ponieważ dostałam tą książkę od mojej przyjaciółki postanowiłam ją przeczytać. I niemożliwe okazało się możliwym…!

Autor: Filippa Salomonsson
ISBN: 9788379931507
Wydawnictwo Rea, 2016 r., 144 strony

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!