Zdrowie na talerzu

Prawie połowa, bo aż 47 procent Polaków, ma nadwagę. Trzy czwarte z nich jest pomimo zbędnych kilogramów zadowolonych ze swojego wyglądu. A ci, którzy nie są, najczęściej sięgają po diety-cud, których autorzy gwarantują schudnięcie w krótkim czasie i niemal bez żadnego wysiłku.

Co zabawne, ruch, który ma niebagatelne znaczenie przy odchudzaniu, w ogóle nie jest brany pod uwagę. Nic dziwnego więc, że Polacy mają się niechętnie ku wszelkim sportom. Nie jedzą też warzyw i owoców albo spożywają je w minimalnych ilościach. Dopiero, gdy otyłość zagraża naszemu zdrowiu, bierzemy się za siebie. Często jest już jednak za późno i popadamy w choroby, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, choroba wieńcowa czy zaburzenia układu kostno-szkieletowego.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788365170576″]

Maria Cross w swoimi rewelacyjnym poradniku opowiada, jak przestawić się na zdrowe jedzenie. Radzi, jak komponować zdrowe posiłki. Mówi o codziennych kulinarnych wątpliwościach: który olej wybrać do smażenia, a który do sałatek? Jak często jeść jajka, mięso? Czy w ogóle je jeść, skoro zawierają cholesterol?

Herbata a może kawa? Czy bezkofeinowa kawa jest zdrowa? Jak dostarczyć organizmowi witaminy D podczas jesienno-zimowych miesięcy?
Jeśli chcesz zmienić swój sposób żywienia, a przede wszystkim dowiedzieć się, czy popełniasz błędy żywieniowe i na czym one polegają – koniecznie sięgnij po tę książkę.

Napisana prostym, przystępnym językiem odpowiada na wszystkie pytania, które chodzą nam po głowie w trakcie robienia zakupów w markecie czy gotowania obiadu. Została podzielona na pięć rozdziałów: „Co na śniadanie?”, „Co na obiad?”, „Co na kolację?”, „Co na przekąskę, „Co do picia?”. To idealna pozycja dla wszystkich, którzy:

  • chcą rozpocząć zdrowe odżywianie, tylko nie wiedzą jak;
  • już rozpoczęli proces zmiany przygotowania posiłków, ale nie mają pewności, czy idą w dobrym kierunku;
  • chcą, by ich dieta była dobrze zbilansowana;
  • nie chcą wydawać fortuny na różnego rodzaju diety.

Autor: Maria Cross
ISBN: 9788365170-57-6
Wydawnictwo Vivante, wydanie 1, 2015 r., 208 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!