Diety na obniżenie masy ciała

70 procent Polaków uważa, że odżywia się zdrowo. Tymczasem badania CBOS pokazują, że między tym, co twierdzimy o naszym sposobie odżywania a tym, co naprawdę jemy, jest spora przepaść.

Jakie błędy najczęściej popełniamy? Dwie trzecie badanych przyznało, że nie jada albo jada w minimalnych ilościach ryby, a połowa społeczeństwa zbyt często sięga po słodycze.

Zapominamy o najważniejszym posiłku w ciągu dnia, czyli śniadaniu. Podjadamy między posiłkami, zbyt rzadko korzystamy z dobrodziejstw warzyw i owoców. Jedna czwarta Polaków je mniej niż trzy razy dziennie.
Co piąty z nas w celu zrzucenia kilogramów wspomaga się specyfikami przeróżnej maści. A tylko co szósty skłonny jest skorzystać z porad dietetyka, który ustali indywidualny jadłospis.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788372777270″]

Może nic w tym niezwykłego, zważywszy na ceny takich usług. Jeśli dodać do tego regularne kontrole, i oczywiście, czasem niezbyt tanie składniki pożywienia, rzeczywiście z rozpaczy można sięgnąć po kolejne ciastko. I koło się zamyka.
Odpowiedź na pytanie, dlaczego chcemy schudnąć, też nie jest taka oczywista. Bo główny – zdrowotny aspekt posiadania szczupłej sylwetki – wcale nie wysuwa się na pierwsze miejsce u osób z nadwagą. Znacznie częściej powodowane są one kompleksami i niską samooceną, a także nietolerancją otoczenia. Otyłym osobom trudniej też znaleźć życiowego partnera, a nierzadko i pracę.

Minęły czasy, gdy otyła kobieta była wyznacznikiem kanonu piękna i seksapilu, a mężczyzna – bogactwa. Współcześnie atrakcyjny człowiek to człowiek szczupły, proporcjonalnie zbudowany, bez zbędnej tkanki tłuszczowej, człowiek dbający o swoje zdrowie i sylwetkę.
Kobiety najbardziej psychicznie cierpią z powodu nadwagi i otyłości. Marzena Dalecka w książce „Diety na obniżenie masy ciała” przekonuje, że można schudnąć i cieszyć się zdrową, szczupłą sylwetką w każdym wieku. Autorka proponuje paniom zarówno diety, które stosują gwiazdy znane z telewizyjnego ekranu, jak i diety, na które stać przeciętną Polkę.
W książce znajdziemy przykłady jadłospisów, dokładne informacje o konkretnych produktach spożywczych. Dowiemy się, co jadać, aby nasza dieta była bogata w składniki odżywcze i energetyczne.

Chcesz być szczupła, a dotąd Ci się to nie udawało? Sięgnij po tę pozycję i wypróbuj polecane diety. Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Autor: Marzena Dalecka
ISBN: 9788372777270
Wydawnictwo Astrum, 2014 r., 168 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!