Recepta na zdrowie doktora Dukana

Książki doktora Pierra Dukana cieszą się niebywałym wzięciem. Miliony ludzi stosujący dietę, nazwaną od nazwiska tego francuskiego lekarza, chudną i są przy tym zdrowi.

„Recepta na zdrowie doktora Dukana” to kompendium wiedzy nie tylko na temat bezpiecznego odchudzania, ale także prawidłowego żywienia zarówno w przypadku osób zmagających się tylko z nadwagą, jak i obciążonych ryzykiem wystąpienia poważnych chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, choroba Alzheimera.

Jeśli więc zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, chcesz być długo zdrowym, szczupłym i nie doświadczać dolegliwości związanych z zaburzeniami trawienia, koniecznie sięgnij po ten poradnik. Dowiesz się z niego, jak komponować i przyrządzać zdrowe posiłki. W książce oprócz wskazówek dietetycznych znajdują się także listy i tabele produktów.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375150940″]

Dieta Dukana opiera się na podawaniu produktów bogatych w proteiny i minimalizacji węglowodanów oraz tłuszczów. Białka to niskokaloryczne składniki odżywcze, które wymagają największych nakładów energii do ich przetworzenia. Stosowanie diety proteinowej jest nie tylko mało skomplikowane w obsłudze, ale dodatkowo nie narzuca nam rytmu posiłków oraz ich ilości. Cechy te sprawiają, że nie doświadczamy tak dyskomfortowego jak w wielu innych dietach poczucia głodu.
Co ważne, dieta Dukana nie opiera się tylko na wdrażaniu konkretnych jadłospisów. Francuski lekarza zauważa, że w każdym odchudzaniu bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna. Szczególnie korzystny jest marsz, przez co najmniej 20 minut dziennie.
Zaletą diety Dukana jest niewątpliwie możliwość tworzenia smacznych posiłków. Dodatkowo produkty potrzebne do skomponowania dań nie są drogie i są powszechnie dostępne. Co istotne, szczególnie dla zabieganych osób, w diecie tej nie trzeba liczyć kalorii, można ją też stosować bez konieczności zmiany trybu życia i podporządkowania codzienności tylko jedzeniu.
Dr Pierre Dukan stworzył swoją dietę w oparciu o doświadczenia w pracy zawodowej z osobami zmagającymi się z nadwagą. Chcąc pomóc swoim pacjentom skupił się na dwóch generalnych zasadach: dieta ma być skuteczna i zdrowa. Nie poprzestawał na modyfikacjach i udoskonaleniach jej, opierając się na najnowszych wynikach badań.
Skuteczność metody Dukana potwierdzają doświadczenia milionów osób. Kolejne książki francuskiego lekarza cieszą się powodzeniem, sięga po nie coraz więcej ludzi, którym doskwiera nadwaga i otyłość.
Ostrzegamy jednak przed stosowaniem diety na podstawie niesprawdzonych źródeł, bo można sobie tylko zaszkodzić. Bardzo często w internecie pojawiają się modyfikacje diety Dukana, nie należy ich jednak wdrażać. Tylko sięgnięcie po którąś z pozycji sygnowanych nazwiskiem autora da nam pewność, że treści w niej zawarte są godne zaufania.
„Recepta na zdrowie doktora Dukana”, podobnie jak inne książki tego francuskiego lekarza, została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Autor: Pierre Dukan
Tłumaczenie: Eliza Kasprzak-Kozikowska
ISBN: 978-83-7515-094-0
Wydawnictwo Otwarte, wydanie 1, 2011 r., 160 stron

 

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!