Dieta witalna

Czujesz się ospały, zmęczony, nic ci się nie chce? Masz wrażenie, że spadł Ci apetyt na seks, szybko się męczysz, a aktywności przestały Ci sprawiać taką przyjemność, jak dawniej?

Przyczyną takich stanów może być nieprawidłowa dieta.

Jesteś tym, co jesz. Ta sentencja nie jest pozbawiona logiki, bowiem na nasze siły znacząco wpływa to, co jadamy. W czasach ciągłego pośpiechu wielu z nas nie przykłada większej wagi do tego, co ląduje nam na talerzu, byle było szybko i niedrogo. To duży błąd, którego konsekwencje są i bliskie, i całkiem odległe. Te bliskie to m.in. spadek energii, obniżenie nastroju, niechęć do działań. Dalsze – zachorowanie i rozwój różnych, często poważnych chorób.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788372777584″]

To, czym się odżywiamy, wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. „Dieta witalna” Barbary Jakimowicz-Klein dokładnie omawia ten proces, wyposażając czytelnika w wiedzę niedostępną mu na co dzień. Autorka prezentuje przykłady produktów, ziół i związków mineralnych w kontekście ich wpływu na sprawność fizyczną, intelektualną, seksualną. Udowadnia, że sposób naszego odżywiania ma ścisły związek z naszym samopoczuciem, które z kolei przekłada się na wszelkie aktywności.
Co zatem jeść, jeśli cierpimy z powodu obniżonej odporności? Jakich produktów używać, by wzmocnić się fizycznie? Jakie dania przyrządzić, by stały się rozkoszą nie tylko dla podniebienia, ale i innych zmysłów? Jak za pomocą odpowiedniego pożywienia sprawić, by nasza koncentracja i pamięć były lepsze?
Dowiecie się tego z książki „Dieta witalna”. To poradnik przeznaczony zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników. Tych, którzy pracują na co dzień fizycznie oraz tych, którzy niemal w ogóle nie wstają od ekranu komputera. Dla matek małych dzieci, dla seniorów. Każdy w tej pozycji znajdzie coś dla siebie. Polecamy lekturę i zachęcamy do wdrożenia jej treści w życie, bo naprawdę warto. Zdrowie, życie mamy przecież tylko jedno.

Komentarze czytelników:

Jula: Super książka, nareszcie wiem, dlaczego w ostatnich miesiącach tak źle się czułam. Przeczytałam i postanowiłam spróbować niektórych przepisów. Odkąd starannie przygotowuję swoje posiłki nie tylko naprawdę wiem co jem, ale to jedzenie nareszcie mi służy. Zaczęło mi się na nowo chcieć żyć! Zapisałam się na basen, znów uprawiam aerobik, no i w sypialni też zaszły duże zmiany… 🙂

Autor: Barbara Jakimowicz-Klein
ISBN: 9788372777584
Wydawnictwo Astrum, 2016 r., 178 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!