Jaglany detoks

Jaglany detoks to nic innego jak odchudzanie z pomocą kaszy jaglanej. Nie tylko smaczne i zdrowe, ale dzięki właściwościom, jakie posiada ta właśnie kasza – w pełni bezpieczne. I co ważne – podczas stosowania tej diety nie chodzi się głodnym!

Detoks jaglany nie wywołuje okresowego pogorszenia samopoczucia, co często jest związane z różnymi detoksami. Oczyszcza organizm z toksyn oraz odkwasza go i odżywia.

Warto wiedzieć, że w kaszy jaglanej nie ma glutenu, nadaje się więc dla osób z nietolerancją tego białka, dla chorych na celiakię. Zawiera dużo żelaza, magnezu i witamin z grupy B oraz witaminę E, K, karoten, kwas foliowy, sód, potas, wapń, cynk i fosfor. Dzięki zawartości dużej ilości błonnika oczyści również nasze jelita. A dzięki bogactwu krzemu i krzemionki pozytywnie wpłynie na kości oraz poprawi wygląd skóry, włosów i paznokci.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788376425894″]

Jaglany detoks nadaje się właściwie dla każdego, poza osobami ze schorzeniami tarczycy, a dokładniej – chorobą Hashimoto, które nie mogą jeść tego rodzaju kaszy.

Jest idealny dla osób zapracowanych, zabieganych, gdyż nie wymaga specjalnych przygotowań i – w przeciwieństwie do głodówki – nie powoduje szkód w naszym organizmie. Autor poleca go też sportowcom i wegetarianom. Co istotne ,sam wypróbował go najpierw na sobie, swojej rodzinie, przyjaciołach. Inspirował się medycyną chińską i makrobiotyką, które bazują na ciepłych potrawach i wykluczeniu z diety wszystkiego, co nam nie służy.
Jaglany detoks to 7-dniowy program oczyszczania organizmu, możliwy do zrealizowania nawet poza własnym domem.
W książce znajdziemy opisy dań wraz ze zdjęciami. Nauczymy się, jak przygotować smaczne i zdrowe koktajle jaglane, lecznicze i oczyszczające napary, a także dania z ryb gotowane na parze, zupy makrobiotyczne, sałatki.

Jeśli więc chcesz oczyścić swój organizm z toksyn, odkwasić go i dobrze odżywić – sięgnij po tę pozycję, naprawdę warto!

Autor: Marek Zaremba
ISBN: 978837642-589-4
Wydawnictwo Pascal, 2015 r., 336 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!