Superfoods, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej

Superfoods

Sposób naszego odżywania buduje nasze zdrowie. Tymczasem połowa Polaków jada bez ograniczeń – to na co ma ochotę i bez kontroli odstępu czasowego między posiłkami.

Również połowa z nas ma świadomość objadania się bez okazji, z czego tylko co trzeci żałuje niepotrzebnych, obciążających kalorii. Często sięgamy po jedzenie pod wpływem stresu.

Nic dziwnego więc, że jesteśmy osłabieni, mamy poczucie wiecznego zmęczenia i z dnia na dzień spada nasza wydolność.
Chcesz to zmienić? Pomogą Ci w tym superfoods, czyli produkty o wysokiej wartości odżywczej. Mówi się o nich, że są prawdziwymi bohaterami wśród pokarmów ze względu na swoje specjalne właściwości, które poprawiają kondycję naszego organizmu niemal z dnia na dzień!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788380590557″]

Wśród tych prawdziwych bomb odżywczych znajdują się antyoksydanty, witaminy, minerały, proteiny, enzymy. Co istotne, wcale nie musimy szukać ich na półkach z drogą żywnością, bo superfoods to między innymi pomidory, warzywa kapustne, czarnuszka, kasze (np. kasza jaglana). Niezwykle bogate w super odżywcze składniki są też produkty egzotyczne, takie jak tofu, jagody goji czy komosa ryżowa.
W poradniku znajdziemy opisy ponad 40 produktów, dzięki którym możemy wzmocnić nasz organizm. Oprócz informacji na temat superfoods, ich właściwości i wpływu na nasz organizm, autorka podaje sposób ich wykorzystania w konkretnych przepisach.
Zachęcamy do lektury!

Komentarze czytelników:

Bożena, 43 lata: Byłam zmęczona nie tylko fizycznie. Nie wiedziałam już, co jeść, aby wzmocnić się, odzyskać energię. Ta książka bardzo mi pomogła zrozumieć, co się ze mną dzieje. Zastosowałam się do rad autorki, zaczęłam kupować superfoods. Wykorzystałam wiele przepisów które się znajdują w tej książce. Po tygodniu już czułam poprawę. W dalszym ciągu jem to co wcześniej i nareszcie mam energię, żeby prawdziwie żyć. Gorąco polecam

Wojtek K.: Bardzo ciekawa i mądra książka. Nie wiedzieliśmy z żoną, że w zasięgu ręki mamy takie super produkty. Odkąd jemy w inny sposób czujemy się oboje dużo lepiej niż wcześniej. Razem robimy zakupy i to nam też sprawia dużą przyjemność

Autor: Beata Cieślowska, Patrycja Cieślowska
ISBN: 978838059-055-7
Wydawnictwo SBM Renata Gmitrzak, wydanie 1, 2016 r., 192 strony

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!