Paliwo dla Życia

Czy sernik może być zdrowy? Czy jedząc pizzę możemy zachować szczupłą sylwetkę?

Autor „Paliwa dla życia” przekonuje, że jak najbardziej tak! Jego rewolucyjne podejście do odżywiania nie jest czczym wymysłem, bo Bear Grylls jak mało który doradca ds. żywienia zna się na przetrwaniu. Dlaczego?

Przyjrzyjmy się jego biografii. Naczelny Skaut Wielkiej Brytanii, żołnierz brytyjskich sił specjalnych, podróżnik i alpinista. Można go było oglądać w programie telewizyjnym Szkoła Przetrwania oraz w programie Uciec do Legii Cudzoziemskiej.
Jako 23-latek spełnił swoje marzenie, wspinając się na Mount Everest. Przemierzył zamarznięte Morze Arktyczne. Ustanowił rekord Guinnessa w najdłuższym lataniu w tunelu aerodynamicznym.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788376426716″]

Dokonania mającego dziś 42 lata Anglika są świetną rekomendacją dla jego poradnika.
W „Paliwie dla życia” opowiada o tym, co, dlaczego i jak jadać, aby zachować sprawność i zdrowie. Grylls w swoim 8-tygodniowym programie podaje przepis na prawdziwe „paliwo życia”. Przy okazji rozwiewa mity związane z tezą, że zdrowe odżywianie jest trudne, męczące i kosztuje wiele wyrzeczeń. Czy wiesz, że nawet pizza czy burgery mogą być twoimi sprzymierzeńcami w zdrowym żywieniu? To, co zdrowe – mówi autor książki – może być bardzo smaczne. A kto z nas nie lubi hamburgerów czy pachnących ciast?

W książce znajdziemy m.in. 8-tygodniowy program zdrowej diety oraz 70 przepisów na wzmocnienie energii i nadanie ciału smukłej sylwetki.

Komentarze czytelników:

gośka: Z niedowierzaniem sięgnąłem po tą książkę. Znałem Gryllsa z programów tv, ale nie sądziłem, że może być ekspertem w odżywianiu. Nie będę zdradzać szczegółów, ale naprawdę warto to przeczytać. Szczerze polecam (Max, 27 lat)

Dobrze się czyta. Niektóre rzeczy mogą na początku zaskakiwać, ale jak się wczytamy, zrozumiemy pewien mechanizm działania. Kupiłam bratu, który zmaga się z nadwagą, ale nienawidzi tych wszystkich poradników o dietach, bo mówi, że nie jest babą, żeby to czytał. Bardzo mu się spodobała. Teraz jest fanem Gryllsa. A ja czekam na pierwsze efekty jego schudnięcia. Zresztą cała rodzina czeka 🙂

Autor: Bear Grylls
ISBN: 978837642-671-6
Wydawnictwo Pascal, 2016 r., 256 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!