Mężczyźni wolą krągłości

Ta książka autorstwa doktora Pierre’a Dukana różni się nieco od pozostałych. Skierowana jest bowiem przede wszystkim do kobiet i skupia się nie tyle na utrzymaniu słynnej i niezwykle rygorystycznej diety Dukana, ale raczej na właściwym podejściu do odchudzania i właściwej ewaluacji własnej sylwetki.

Nie wszystkie kobiety posiadają tak zwany „thigh gap”, nie każda kobieta ma też niezwykle długie nogi i talię osy. Nie, bo zdarzają się także kobiety krągłe czy też szerokie z natury i żadna dieta nie zmieni takiej budowy. W takim wypadku jedynym wyjściem jest nabycie właściwej percepcji własnego ciała, a jak to zrobić, dowiemy się właśnie z książki.

Daleka od ideału budowa ciała nie usprawiedliwia jednak niewłaściwego odżywiania. U Dukana zdrowie jest najważniejsze, a jego dieta ma na celu doprowadzić do balansu w odżywianiu, co w połączeniu z odpowiednią dozą aktywności fizycznej doprowadzi do chudnięcia i pozbycia się zbędnych kilogramów.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788310121325″]

Tytuł książki jest prowokacyjny, ale jest w nim trochę prawdy. Mężczyźni często bywają paradoksalnie mniej wymagający niż same kobiety odnośnie kobiecego ciała. Autor zadaje czytelniczkom trudne pytania: „Czy smukła sylwetka wystarczy, żebyś poczuła się seksowna?”, „Czy zrzucenie tych pięciu kilogramów diametralnie zmieni twoje życie i to, jak postrzegają cię mężczyźni?” Bo posiadanie smukłej sylwetki zdecydowanie pomaga, ale problem najczęściej leży w naszym umyśle.

Zdarza się, że jesteśmy tak przekonane o swojej nieatrakcyjności, że nadwaga staje się wyłącznie usprawiedliwieniem, potwierdzeniem pewnej tezy, iż nie ma innego lekarstwa niż rygorystyczna dieta. Otóż nie, pierwszym krokiem do zdrowego chudnięcia jest akceptacja ciała takim, jak wygląda obecnie. Może i nie idealnie szczupłe, ale i tak ponętne. Pogodzenie się z nadwagą i traktowanie jej tylko jako uszczerbek na zdrowiu pozwala na walkę z pokusą jedzenia i utrzymanie tego ducha. W innym wypadku z każdym dniem diety niecierpliwie oczekiwałybyśmy wyników, a proces odchudzania nie należy do szybkich. Podjadałybyśmy… Dlatego też dobre samopoczucie jest niezwykle ważne dla powodzenia diety.

„Mężczyźni wolą krągłości” jest swojego rodzaju „dietą dla umysłu”, która pozwala pozbyć się niezdrowych myśli i złudzeń, jakoby nasze ciało było brzydkie czy nawet odrażające. Wiele kobiet wręcz zaczyna dietę, wcale jej nie potrzebując, wzorując się na wskaźniku BMI czy średniej wadze społeczeństwa. Czynniki takie jak budowa ciała i rozłożenie kości mają duży wpływ na „właściwą wagę”. Dr Dukan mówi sporo o znaczeniu aspektu zarówno fizycznego, jak i psychologicznego. „Kobieta musi czuć, że jest seksowna, a nie tylko tak wyglądać”. Nie można o tym zapominać.

Książka ta jest nie tylko przydatna, ale wręcz niezbędna dla każdej kobiety, która odczuwa potrzebę schudnięcia. Główną wadą diet jest to, że skupiają się na chemii, bodźcach i efektach, ale pomijają aspekt psychologiczny. A przecież człowiek nie jest maszyną i potrzebuje motywacji do przestrzegania ścisłych wskazówek żywieniowych. „Mężczyźni wolą krągłości” dostarcza takiej motywacji, jak niewiele innych książek. Gorąco polecamy!

Autor: Pierre Dukan
Tłumaczenie: Catherine Walewicz-Bekka
ISBN: 978-83-10-12132-5
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012 r., 272 strony

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!