Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku

Masz za dużo kilogramów i chcesz się ich w bezpieczny sposób pozbyć? A może już próbowałaś, ale bez trwałych efektów? Przyczyną nadwagi może być nie tylko nieprawidłowe odżywianie, ale również choroby związane z przemianą materii. Bardzo często nie wiemy, że jesteśmy uczuleni np. na gluten czy laktozę.

Oprócz nietolerancji pokarmowych przyczyną zaburzeń wagi bywają schorzenia tarczycy. Przy nieleczonej niedoczynności można np. niewiele jeść, ale nie wiąże się to wcale z utratą masy ciała, a wręcz przeciwnie. Bardzo ważne jest zatem, abyśmy przed stosowaniem jakiejkolwiek diety odchudzającej najpierw zdiagnozowali ewentualne choroby i nietolerancje pokarmowe.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788324689613″]

Pomoże nam w tym książka „Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku”, w której autorki opisują proces funkcjonowania układu pokarmowego ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich produktów spożywczych mających wpływ na jego wspomaganie lub obciążenie. Chcesz być piękna i zdrowa? Koniecznie zapoznaj się na początku z informacjami, co może powodować, że po zjedzeniu jakiegoś produktu źle się czujesz, brak Ci energii, jesteś ospała i chce Ci się spać. Z książki dowiesz się także o wpływie grupy krwi na prawidłowe odżywianie. Warto wiedzieć, że grupa krwi jest kluczowa w funkcjonowaniu układu odpornościowego organizmu. Jeśli jemy niezgodnie ze swoją grupą krwi, możemy doświadczać takich skutków ubocznych, jak podrażnienie śluzówki żołądka, jelit, blokowanie przepływu krwi przez nerki, spowolnienie przemiany materii.

W drugiej części poradnika znajdziemy wiele praktycznych porad odnośnie żywienia i mnóstwo przepisów na smaczne, zbilansowane posiłki dla całej rodziny, również w kontekście odżywiania zgodnie z posiadaną grupą krwi. Dodatkowo, umieszczone w drugiej części poradnika, jadłospisy ułatwią nam przygotowanie posiłków na każdy tydzień w zależności od pory roku.

Autor: Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot
ISBN: 97883246-8961-3
Wydawnictwo Helion, 2015 r., 280 stron

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!