Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków

Dieta Dukana to odchudzająca kuracja proteinowa. Polega na zwiększeniu spożycia produktów białkowych i ograniczeniu węglowodanów oraz tłuszczów.
Pozwala schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów, choć proces zmniejszania wagi w takim przypadku jest długotrwały. Jednak pierwsze efekty utraty masy ciała następują dość szybko. Oczywiście pod warunkiem ścisłego stosowania się do zaleceń wg diety tego francuskiego lekarza.

Co istotne dla wszystkich, którzy mają negatywne doświadczenia w odchudzaniu, dieta wysokobiałkowa pozwala spożywać posiłki w dogodnych dla nas porach i w takich ilościach, jakich wymagają nasze indywidualne potrzeby. Oznacza to, że nie musimy głodować ani drastycznie zmieniać trybu życia stosując tę dietę. Dodatkowo – możemy do woli pić niegazowaną wodę, nawet do 3 litrów dziennie. Woda nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również skutecznie oczyszcza nasz organizm z toksyn. Tak więc możemy chudnąć bez konieczności odczuwania głodu. To bardzo ważne, ponieważ zwiększa się wtedy nasza motywacja i znika poczucie dyskomfortu związane z poczuciem bycia ciągle głodnym.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375151053″]

Dieta Dukana jest niezwykle popularna w Polsce. Około pół miliona Polaków przestrzega zasad rewolucyjnej metody francuskiego lekarza. Jednak wiele przepisów umieszczanych w jego książkach jest nieznanych w polskiej kuchni, a zatem nigdy nie ma pewności, czy dana potrawa będzie nam smakować. Dlatego też książka pt. „Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków” uczy, jak przygotować potrawy tradycyjne dla polskiej kuchni, ale zgodne z dietą. Dukanowe przepisy na polski barszcz, chłodnik, pierogi, karpia, śledzie w zalewie, pieczoną gęś, pieczeń wieprzową, kiełbasy i rolady dostarczą inspiracji każdej pani domu. Pierre Dukan we współpracy z Jarosławem Urbaniukiem przygotowali ponad sto przepisów na polskie dania, zmodyfikowane tak, by były zgodne z dietą, a przy tym zachowały swoją unikalność i niepowtarzalny smak.

Autor: Jarosław Urbaniuk, Pierre Dukan
Tłumaczenie: Eliza Kasprzak-Kozikowska
ISBN: 9788375151053
Wydawnictwo Otwarte, 2010 r., 224 strony

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!