Jesteś na diecie Dukana? Pij wodę!

Każdy z nas powinien wypijać ok. 2 litrów wody mineralnej dziennie, a także zdrowe soki, napary z ziół itp., a zrezygnować z kawy i mocnej herbaty. Jeśli jesteś na diecie Dukana, tym bardziej pamiętaj o tej zasadzie!

W trakcie stosowania tej diety niezwykle ważne jest właściwe nawadnianie organizmu, czyli wypijanie jak największej ilości wody – nawet do 5 litrów. Pobudza ona pracę nerek, czyli działa moczopędnie – świetnie oczyszcza organizm z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii, poprawia koncentrację, kondycję skóry, reguluje procesy trawienne itd.

Według Dukana najlepiej pić podczas posiłku, gdyż występuje wtedy naturalne pragnienie, które trzeba zaspokoić. W fazie uderzeniowej diety Dukana trzeba pić wodę niskozmineralizowaną o działaniu moczopędnym, a potem wodę mineralną, a także herbatę, zioła, lekką kawę.

Niedobór wody w trakcie odchudzania – niezależnie od stosowanej diety – może prowadzić do zatrucia organizmu, a także zatrzymać proces utraty wagi. Picie odpowiedniej ilości wody przynosi wiele korzyści, m.in. przyczynia się też do zmniejszenia cellulitu.

KKW, f:congerdesign / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!