Dieta Dukana – książka dla każdego

dieta wg Dukana

Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów i jesteś zainteresowana dietą Dukana, zacznij od poznania jej zasad. Najlepszym źródłem wiedzy jest książka Pierre’a Dukana, w której nie tylko opisał swoją metodę, ale też podzielił się wieloma ciekawostkami oraz przepisami. Doktor Dukan jest najbardziej znanym i czytanym francuskim dietetykiem na świecie.

Pierre Dukan – „Metoda Doktora Dukana”

Wiele kobiet ma problem z nadwagą i stara się schudnąć – często walka o sylwetkę trwa niemal całe ich życie. Znalezienie odpowiedniej metody i podążanie za nią jest trudne. Od 2001 roku furorę robi tzw. dieta Dukana – ponad milion czytelników książki „Nie potrafię schudnąć” spróbowało wygrać z kilogramami, stosując metodę doktora Dukana. Metoda Dukana polega na spożywaniu głównie produktów wysokobiałkowych i unikaniu wybranych produktów spożywczych – jak przede wszystkim węglowodany.

„Fenomen Dukana”

Ta dieta pozwala też utrzymać stałą wagę, bez efektu jojo. Wiele osób było tak zadowolonych z efektów, że polecała tę metodę dalej – znajomym, rodzinie, ale też w Internecie. W końcu media nazwały tę metodą „fenomenem Dukana”.

Do jej zalet należy m.in. wysoka skuteczność, szybkie i trwałe rezultaty, ustabilizowanie uzyskanej wagi, brak głodu i uczucia frustracji. Metoda Dukana szybko stała się pomocą w walce z nadwagą i dowodem na to, że otyłość można pokonać i z nią wygrać. Dukan odniósł sukces międzynarodowy, co udowadnia, że kuracja działa.

Na czym polega metoda Dukana?

Najogólniej mówiąc, metoda Dukana obejmuje cztery fazy diety – jest to faza uderzeniowa, naprzemienna, utrwalania i stabilizacji. Każda z fas musi być przestrzegana zgodnie z zasadami doktora Dukana, czyli menu musi być odpowiednie.

W książce znajdziesz też sto produktów spożywczych, które można jeść bez ograniczeń ilościowych. Są to przede wszystkim produkty proteinowe, a także wybrane warzywa. To cenna wskazówka, jeśli dopadnie nas jednak głód między posiłkami. Dodatkowo, poza dietą, Dukan wskazuje, że ważnym czynnikiem wspomagającym jest aktywność.

Nowe przepisy na zdrowe dania

W książce znajdziesz też wiele pomysłów na dania, w tym 60 nowym przepisów na smaczne i zdrowe potrawy opracowane zgodnie z zasadami metody doktora Dukana. Będą ważną pomocą podczas codziennych zmagań w kuchni i walkę o figurę, kondycję oraz zdrowie.

fot. DanaTentis / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!