Dieta Dukana – czy można pić alkohol?

alkohol na diecie Dukana

Dieta Dukana to styl żywienia oparty na konkretnych zasadach. Szukasz informacji, czy można na niej pić alkohol? Wysokoprocentowe trunki nie są wskazane na żadnej diecie, bo są to puste kalorie.

Czy na diecie Dukana można pić alkohol?

Jedna lampka wina na proteinowej diecie brzmi niewinnie, podobnie jak małe piwo podczas rodzinnego spotkania. Nie ma jednak diety, w której alkohol byłby mile widziany – to dość duże obciążenie dla organizmu i puste kalorie, dlatego najlepiej go po prostu unikać. Poza tym często do piwa sięgamy po przekąski typu chipsy czy frytki, które mogą zrujnować efekty diety.

Ze względu na specyfikę jadłospisu, w diecie doktora Dukana alkohol jest do wyeliminowania bez wyjątków w pierwszych dwóch etapach diety. Potem można zrobić delikatne odstępstwa. Nie mogą to być duże ilości. Weź pod uwagę, że dieta Dukana wpływa na metabolizm i trudno jest przewidzieć, jak zareaguje i zachowa się nasz organizm. Poza tym alkohol obciąża wątrobę, a na diecie białkowej jest ona i tak bardzo zapracowana.

fot. congerdesign / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!