Kolagen do picia

kolagen w płynie

Kolagen to ważne białko strukturalne dla naszego organizmu. Występuje w niemal wszystkich tkankach ciała, a jego rola jest nieoceniona. Na rynku pojawiła się nowość – kolagen do picia.

Kolagen i jego funkcje

Sekret pięknej i młodej skóry. Kolagen ma szerokie spektrum działania – korzystnie wpływa na m.in. skórę. Dodaje jej elastyczności, dlatego jest częstym składnikiem kremów do twarzy. Suplementując kolagen, możesz opóźnić procesy degradacji komórek. To białko będące ważnym budulcem tkanki łącznej pomaga zachować jej integralną strukturę oraz sprężystość. Ponadto kolagen zapobiega dehydratacji skóry.

Inne działanie kolagenu. Słynie też jako środek odpowiedni na stawy, bo pozwala utrzymać je w dobrej kondycji. Wzmacnia także kości, które są mniej podatne na złamania. Jest też nieodzowny dla paznokci i włosów, które wzmacnia – są dzięki niemu mniej łamliwe. Włosy stają się mocniejsze, sprężyste i mniej matowe.

Po co nam kolagen do picia?

Skoro jednak kolagen jest produkowany w naszym organizmie, to po co go suplementować i sięgać m.in. po kolagen do picia? Z biegiem lat jest go coraz mniej w naszym organizmie, co wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami. Już po 20 roku życia rozkład kolagenu zachodzi bardzo szybko. Po 50. roku życia następuje gwałtowny spadek syntezy kolagenu, a po 60. roku życia jego produkcja całkowicie ustaje.

Efekty niedoboru kolagenu

Na jego zanikanie wpływ ma nie tylko wiek. Może to być efekt również intensywnego i częstego wysiłku fizycznego, stresu, nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne czy zaburzeń hormonalnych. Niedobory kolagenu mogą mieć poważne konsekwencje dla urody oraz zdrowia.

Braki kolagenu można szybko zauważyć – to utrata jędrności i elastyczności skóry, a więc pogłębiające się i bardziej widoczne zmarszczki. Efektem może też być m.in. bolesność stawów, zwiększona łamliwość kości, cellulit i osłabione włosy, osłabienie chrząstki stawowej i trudności w poruszaniu się, a także gorsze funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Jakie zalety ma kolagen do picia?

Z powodów wymienionych powyżej bardzo ważna jest suplementacja kolagenu. Jednak stosowanie, nawet regularne, kremu, nie jest wystarczające. Najlepiej zadbać o skórę od wewnątrz. Suplementy w formie kolagenu do picia wykazują wysoką skuteczność, są też wygodne i bezpieczne w stosowaniu. Kolagen w formie pitnej staje się coraz bardziej popularny. Poza tym jest to prosty sposób na dostarczenie do organizmu kolagenu, ale bez użycia igły.

Polecamy m.in. kolagen do picia w fiolkach producenta Dr. Ohhira Kolagen Plus, który może przynieść sporo korzyści. W składzie produktu znajdziemy też elastynę, która poprawia elastyczność skóry. Wzbogacono go również kwasem hialuronowym.

Aminokwasy do picia gwarantują lepsze ujędrnienie skóry i spowolnienie procesów starzenia się skóry. Dodatkowo ją nawodniają i redukują widoczność zmarszczek. Zapewnia też efekty stymulacji, co wiąże się z poprawą stanu włosów i paznokci. Kolagen wzmacnia stawy i kości.

Wybierając kolagen do picia, sięgaj po preparaty renomowanych marek. Czytaj też skład, bo ważne jest, by nie zawierały sztucznych substancji chemicznych i konserwantów.

fot. naturwohl-gesundheit / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!