Wybrano najzdrowszą dietę na 2022 rok – sprawdź!

zdrowa dieta

Znamy wyniki plebiscytu na najzdrowsze diety 2022 roku. Sprawdź, która dieta została uznana za najzdrowszą i zacznij ją stosować, by zadbać o zdrowie i ładną sylwetkę.

Jaka dieta wygrała w rankingu najzdrowszych diet opublikowanym przez amerykański miesięcznik „U.S. News & World Report”? Dieta śródziemnomorska. Nie ma tu zaskoczenia, gdyż ten styl żywienia wygrywa już… piąty raz z rzędu! Pokonała m.in. modną dietę DASH oraz dietą fleksitariańską, ostatnio popularną dietę MIND oraz Mayo i TLC.

Dieta śródziemnomorska – najzdrowsza dieta 2022 roku

Dieta śródziemnomorska została uznana za najlepszy styl odżywiania w kilku poprzednich plebiscytach „U.S. News & World Report”. Każdego roku eksperci przygotowują ten ranking, analizując różne diety. Ty razem aż 27 ekspertów – ds. dietetyki, psychodietetyki, otyłości, chorób serca, dermatologii czy cukrzycy – przeanalizowało aż 40 diet.

Dieta polecana przez grono ekspertów

Sprawdzili, czy badane diety są bezpieczne, łatwe do stosowania, pomagają w krótkotrwałej czy długotrwałej utracie wagi, zapewniają kompleksowe odżywianie, mogą wspomagać chorych na cukrzycę, mogą zapobiegać chorobom serca i wspomagać chorych na serce. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą stylu odżywiania, weź pod uwagę dietę śródziemnomorską i chudnij bezpiecznie.

fot. RitaE / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!