Dieta wegańska wpływa pozytywnie na sprawność seksualną?

para

Wiele osób decyduje się na dietę wegetariańską z powodów etycznych lub zdrowotnych. To dieta lekka, oparta na produktach roślinnych. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za dietą roślinną. Badacze potwierdzili, że ma ona korzystny wpływ na naszą sprawność seksualną. Poniżej szczegóły.

Dieta wegańska a sprawność seksualna

Jedni rezygnują z mięsa z powodu wskazań zdrowotnych, inni nie chcą jeść zwierząt i skazywać ich na cierpienie oraz śmierć. Powody mogą być też inne. Otóż badacze udowodnili, że weganizm może mieć świetny wpływ na sprawność seksualną – głównie u panów. Jak to udowodniono?

Badania wykonano na grupie 5 tysięcy osób, które korzystały z aplikacji randkowej dla wegan i wegetarian, Veggly. Uczestnicy potwierdzili, że po przejściu na dietę wegańską ich sprawność seksualna poprawiła się. To kolejny powód, by zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych i zrezygnować ze spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, a w zamian kupować żywność wegańską. Białko roślinne to wartościowa alternatywa dla mięsa.

Dłuższa erekcja po roślinnym posiłku

Warto przytoczyć też inne badania. Doktor Aaron Spitz, urolog, wykonał eksperyment, podczas którego monitorował obwód i długość prącia ochotników za pomocą specjalnych urządzeń pomiarowych przez całą noc. Panowie poddani zostali badaniu dwa razy – po zjedzeniu kolacji mięsnej, a za kolejnym razem po lekkim daniu wegańskim. Okazało się, że po roślinnej potrawie erekcja trwała znacznie dłużej. Ten argument może przekonać wiele osób, które do tej pory wahały się, czy zmienić dietę na wegańską!

fot. stokpic / Pixabay

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!