Zalety diety Dukana

Zalety diety Dukana

tuńczykSłynna dieta białkowa posiada rzesze zwolenników, zadowolonych z jej efektów niegdyś puszystych osób. Wymieniają płynnie zalety takiego sposobu walki z nadwagą, uważając ją za efektywną i przyjemną. Trudno znaleźć osoby, które negatywnie opiniują protal. Zapewne dlatego wciąż słychać o nowych koneserach tego typu żywienia.

Podsumujmy więc, co pozytywnego widzą w niej protalowi zwolennicy.

 • Obserwuje się szybką utratę wagi ciała i to już w początkowym etapie diety, co działa motywująco na osobę odchudzającą się.
 • Kontynuacja diety w celu utrzymania osiągniętej masy ciała nie wymaga uciążliwych wyrzeczeń żywieniowych.
 • W czasie stosowania diety białkowej nie ma konieczności liczenia kalorii spożywanych produktów, ponieważ sednem tej diety nie jest, w przeciwieństwie do większości innych diet odchudzających, ograniczanie wartości energetycznej posiłków.
 • stosowanie tej diety wolne jest od uczucia głodu, a to dlatego, że nie należy kierować się w niej kryterium ilości spożywanych produktów i ich kaloryczności. Twórca diety wręcz zakazuje bycia głodnym, zalecając spożywanie posiłków zawsze, gdy występuje uczucie głodu.
 • Dieta ta, mimo pewnych ograniczeń, daje wiele możliwości kulinarnych. Dozwolone w niej produkty są ogólnodostępne, z różnych półek cenowych, dzięki czemu można tworzyć urozmaicone i co ważne smaczne dania.
 • Dzięki spożyciu większej ilości niż w tradycyjnym żywieniu białka zwierzęcego i kolagenu, obserwuje się często poprawę stanu skóry.
 • Zasady diety wymuszają na odchudzającej się osobie usunięcie z codziennej diety cukru, wysoko przetworzonych produktów czy też gotowych, kupnych dań o składzie dalekim od doskonałego. Dzięki temu spożywa się żywność wolną od szkodliwych dla zdrowia składników i również szkodliwy sposób jej przygotowywania.
 • Stosowanie tej diety wymaga również przyjmowanie codziennie bardzo dużej ilości płynów, ze szczególnym wskazaniem na wodę, dzięki czemu możliwe jest zbawienne dla zdrowia oczyszczenie organizmu.
O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!

7 Komentarze

 1. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie. Mam juz dobry sposob na chudniecie, wszyscy ktorzy sa chetni proponuje zaczac od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnac

  • Hi Kasiu i jak pomaga. Ja od dzisiaj zaczalem ale efekty beda wudoczne na jesien. Narazie jestem glodny ale kurczak bez skory juz sie gotuje. Pozdrawiam i powodzienia. Robert z Wadooowic.

  • Cześć, ja zaczynam dziś 🙂 Byłam na Dukanie w zeszłym roku, wytrzymałam tylko 3 tygodnie ale pozbyłam się prawie 7 kg i czułam się wspaniale! 🙂 efektu jojo nie było, wróciłam do zupełnie normalnego żywienia (a jestem łasuch) i przez rok powoli wracałam do wagi sprzed Dukana 🙂 Dziś pierwszy dzień, zobaczymy ile wytrzymam… KassiaN a Ty na jakim etapie jesteś? Pozdrawiam 😉

 2. Hej,
  ja schudłam na Dukanie z 85 kg do 64 kg w 2 MIESIĄCE! Szczerze, i naprawdę.
  Stosowałam się TYLKO do wytycznych z książki Pierre Dukan.
  Niestety skończyłam na drugiej fazie i po 7 miesiącach ważę znów……80 :/
  Od dzisiaj zaczęłam.
  Polecam dietę Dukana! I obiecuję sobie, że wytrwam wszystkie 4 fazy, wtedy jojo nie będzie z pewnością!

 3. Witam …ją jestem na diecie Duksna od dwóch dni już byłam na tej diecie 5 lat temu wtedy schudlam 14 kg w 2 miesiące z wagi 72 kg do 58 kg ale wtedy już nosiła rozmiar 6-8 pomimo że tak mało nie ważyłam..niestety przeszła tylko fazę 1 i 2 zrobiłam badania wyszły idealnie dziś waze 78 i jest to wynik obzarstwa mieszkam w UK więc słodycze pochłaniałam dziś rozpoczyna swoją przygodę od nową z postanowieniem przejścia wszystkich etapów… Moje spostrzeżenia po ostatniej diecie…brak celulitu ,chudnie się w najbardziej problematycznych miejscach,brak obwisłej skóry co w moim wieku jest istotne mam 38 lat.Miewalam zastoje wagi ale centymetry ubywaly a oto nam chyba chodzi,nie ćwiczyłam w ogóle pozdrawia wszystkich walczących… Ją polecam dietę na 100 procent pomimo złych opini.

Komentowanie jest wyłączone.