Alkohol a dieta Dukana

Lampki wina

Dla koneserów mocnych trunków nie jest to miła informacja – wraz z przejściem na dietę Dukana należy zapomnieć o alkoholu, przynajmniej w czasie trwania dwóch pierwszych faz, czyli uderzeniowej i naprzemiennej. Unikanie alkoholu na diecie odchudzającej, praktycznie każdej, jest jak najbardziej uzasadnione.

Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że alkohol posiada tzw. puste kalorie, które dość, że nie dają uczucia sytości, to jeszcze pobudzają apetyt. Na domiar złego alkohol zabija silną wolę i sprawia, że chętnie i bez wyrzutów sumienia zaczynamy sięgać po zabronione na diecie produkty, niszcząc to, co do tej pory wywalczyliśmy, dzielnie stosując się do zaleceń diety.

Oprócz negatywnego wpływu na morale osoby odchudzającej się, alkohol także źle wpływa na działanie organów wewnętrznych, które na diecie Dukana i tak już są nieco bardziej obciążone, czyli na wątrobę i nerki. Dieta białkowa wymaga bardziej wytężonej pracy od wątroby czy też nerek, nie należy więc dodatkowo przysparzać im problemów.

Czym ryzykujemy sięgając po alkohol w początkowych fazach Dukana? Przy niewielkiej ilości trunku możemy zatrzymać proces odchudzania, wydłużając niepotrzebnie czas osiągnięcia pożądanych efektów. Jeśli pozwolimy sobie na większą ilość alkoholu, wtedy narazimy się dodatkowo na różne dolegliwości, choćby z racji tego, że w trakcie diety zmienia się nasz metabolizm i organizm może zachowywać się nieprzewidywalnie, sygnalizując swoje niezadowolenie bólem brzucha, wymiotami czy też biegunką.

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!

3 Komentarze

  1. Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mną? Nie będzie lekko ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry sposób na chudnięcie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

Komentowanie jest wyłączone.