Obalamy 3 popularne fit mity

Bez glutenu

Czy powinno się pić w trakcie spożywania posiłku? Czy słodkie śniadanie to grzech? Wiele z takich teorii nadal funkcjonują w naszej głowie. Na temat żywienia krąży wiele mitów – rozprawiamy się z wybranymi.

3 popularne mity żywieniowe

Węglowodany tuczą. Nieprawda, dają energię, ale trzeba wybierać właściwe, m.in. pełnoziarniste makarony, wartościowe kasze czy ciemne pieczywo. Są niezbędne, głównie dla osób aktywnych i trenujących.

Detoksy są dobre dla organizmu. Przejedzenia po świętach, weekend bez trzymania diety? Rozwiązaniem nie będzie detoks owocowy czy sokowy. Tak, można w ten sposób stracić kilogramy, ale raczej ze względu na niską podaż kalorii. Są dobre jako dodatek do zbilansowanej diety, ale same nie oczyszczą organizmu z toksyn.

Gluten szkodzi. Nadal trwa moda na wykluczanie glutenu z diety, panuje przekonanie, że gluten szkodzi i warto go wyeliminować, by czuć się lepiej i schudnąć. Wykluczanie go z diety, bez wskazań medycznych, może prowadzić do niedoboru cennych składników odżywczych. Dieta bez glutenu u zdrowych osób może wywoływać odwrotny skutek.

Dostajemy od Was wiele pytań, dlatego wkrótce napiszemy więcej na tematów fit mitów!

fot. kamila211 / Pixabay