Dieta pudełkowa – szansa na ładną sylwetkę?

Dieta pudełkowa

Brak czasu na przygotowywanie posiłków regularnie, zakup świeżych produktów i jedzenie w równych odstępach czasu to szybko sposób na zbędne kalorie i zaburzenia na tym tle. By zdrowo się odżywiać, trzeba do tego zagadnienia podejść w sposób racjonalny. Rozwiązaniem może być m.in. dieta pudełkowa.

Obecnie większość z nas żyje w pośpiechu, zmagając się ze stresem i chorobami cywilizacyjnymi, tracąc czas na stanie w kolejkach i poszukiwania zdrowej żywności. Ze względu na brak czasu na gotowanie, warto wybrać catering dietetyczny, by odżywiać się w odpowiedni sposób. Jednym z rozwiązań jest korzystanie z cateringu dietetycznego z dostawą pod drzwi, czyli z diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa – oszczędność czasu i lepsza jakość jedzenia

Dobra dieta pudełkowa to różnorodność i wybór, oszczędność czasu i pewność, że posiłki zostały dobrze skomponowane i opracowane przez profesjonalistów. Tego typu usługi szybko okazały się rewolucją w gastronomii. Zyskał na popularności także w czasie pandemii, gdy wiele osób pracowało zdalnie, z domu, a restauracje były zamknięte lub nie pracowały w pełnym wymiarze.

Jakie są główne zalety cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa polega na otrzymywaniu od wybranej firmy konkretnej liczby posiłków przygotowanych na cały dzień. Zwykle jest ich pięć, ale niektóre firmy pozwalają na wybór tylko kilku. To idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych lub niemających umiejętności kulinarnych, które nie chcą lub nie mają czasu na przygotowywanie zróżnicowanych posiłków każdego dnia.

Catering pudełkowy zyskał szybko popularność w dużych miastach – Warszawa ma najbogatszą ofertę. Chętnie decydują się na niego także osoby żyjące aktywnie, którym zależy na zbilansowanej diecie, będącej ważnym elementem ich planu, by schudnąć i wymodelować sylwetkę oraz poprawić kondycję i ogólne samopoczucie.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Koszt zestawu na cały dzień zależy od firmy, zróżnicowania i rodzaju diety oraz jej kaloryczności. Nie jest to tania opcja, bo za pięć posiłków należy zapłacić średnio 50-70 złotych.

Firmy cateringowe oferują różne pakiety – na cały dzień, bez śniadań lub bez kolacji, posiłki od poniedziałku do piątku (bez weekendów), na cały tydzień, wegetariańskie, bezglutenowe, dieta Fit / Slim, Sport itd. To nie wszystko – dostępne są też pakiety podstawowe lub z posiłkami bardziej zróżnicowanymi, tworzonymi na bazie ciekawych produktów.

Zalety diety pudełkowej to wygodna forma żywienia, która pozwala nam zaoszczędzić czas i energię. Brak konieczności robienia zakupów i przygotowywania posiłków to kolejny plus. Zaletą diety jest też możliwość dopasowania jej do konkretnych potrzeb, świeżość, różnorodność i bogactwo składników odżywczych. Trzeba jednak wybrać dobry catering, bo niektóre diety, zwykle najtańsze, są ubogie w różne witaminy i składniki odżywcze. Monodiety to ryzyko zaburzeń odżywiania, dlatego zapoznaj się dokładnie z różnymi ofertami kilku firm cateringowych.

fot. Shutterbug75 / Pixabay