Woda w diecie Dukana

Woda

Aby dieta Dukana odniosła pożądany skutek, należy wiedzieć nie tylko jakich składników należy unikać, a jakie wciągnąć na listę spożywanych produktów, ale również co i ile pić. Woda pozwala nie tylko szybciej spalać tłuszcz, ale i usuwać toksyczne elementy przemiany materii.

Jeśli będziemy unikać jej picia, wtedy możemy nie doczekać się schudnięcia, mimo, że respektowane są wszystkie pozostałe zasady diety Dukana. A co gorsza, możemy narazić się na mniej lub bardziej poważne dolegliwości zdrowotne, np. uszkodzenie nerek, które może pojawić się z powodu braku filtrowania odpowiednią ilością wody.

Ile? Przyjmuje się, że dziennie należy przyjmować co najmniej 1,5 litra wody.

Kiedy pić wodę? Nie tylko między posiłkami, ale także, co bardzo ważne, w trakcie ich spożywania. Nie pijąc w czasie jedzenia, można zmniejszyć pragnienie, co wpłynie negatywnie na odchudzanie. Ponadto popijając każdy kęs pokarmu, szybciej zaspakaja się głód, zjadając mniej.

Czy tylko woda? Oczywiście, że nie tylko. Można pić herbatę lub kawę, choć jeśli nie potrafimy pić czarnej, to musimy pamiętać, aby zabielać ją mlekiem chudym. Możemy też pić różnego rodzaju zioła. Dieta Dukana inspiruje do szukania nowych smaków wśród herbatek ziołowych i może okazać się, że nielubiane kiedyś ziółka są całkiem znośne i z czasem celebrując ich parzenie i picie, odkrywamy smaczną i zdrową stronę natury. W drodze wyjątku, jeśli mamy wielką potrzebę napicia się czegoś słodkiego, możemy pozwolić sobie na napój light.

Czego nie pić? Musimy zrezygnować z picia soków owocowych oraz napojów słodzonych cukrem czy miodem i tych o zbyt dużej zawartości soli.

O Adam Kwiatkowski 120 artykułów
Hej! Jestem Adam. Sport i kalistenika to moje życie, a poranny bieg to moja codzienność. Interesuję się zdrowym odżywianiem i eksperymentuję z dietami, zwłaszcza białkowymi i niskowęglowodanowymi. Na tej stronie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami. Aha, jeśli słyszysz szczekanie - to moje dwa owczarki niemieckie. Zapraszam do odkrywania tajników zdrowego stylu życia razem ze mną!